Pracodawcy i Facebook

Jako, że Facebook stał się bardzo ważnym elementem naszego życia, a miliony ludzi korzystają z niego kilka razy dziennie (w Polsce też), to zaczynają się nim interesować również właściciele firm tych ludzi zatrudniających.

Zdarza się, że firma sprawdza na Facebooku kandydata do pracy. Obserwuje, co i kiedy pisze, co lubi, jak się wyraża? Podobnie jest, kiedy ten, jest już zatrudniony. Monitorują go, informacje odnotowuję. Czasem też namawiają (lub zmuszają), do tego, by firmę na Facebooku polubił, promował i starał się zachwalać. Proszą też o to, by ich firmę wrzucić w coś na kształt wirtualnego CV, jakie tworzyć można na portalu Facebook.

Mobilna strona www – czy to dobre? Raczej nie, bo przecież dajemy im możliwość inwigilowania nas. Kiedy znamy się z szefem, a obsługa kont na Facebooku należy do naszych obowiązków, to wówczas nie mamy na co narzekać. Chyba, że szef jest bardzo krytyczny wobec naszych działań. Ale i wtedy praca zdaje się być lekka o tyle, że nie ślęczy nad nami przez cały dzień.

Comments are closed.