Nie masz konta? Nie istniejesz!

Krąży od jakiegoś czasu opinia, że jeśli ktoś nie ma konta na Facebooku, to nie istnieje. W pewnym sensie oczywiście, bo to nie oznacza fizycznej destrukcji. Ale coś w tym jednak jest. Ten globalny portal społecznościowy ma ponad miliard użytkowników. To pokazuje, że znaleźć tam można właściwie co siódmą osobę na Ziemi. Niesamowite i przerażające.

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, tam się spotykamy, zaczepiamy znajomych i z nimi dyskutujemy, a coraz rzadziej widzimy się w tak zwanym ?realu?. I choć ludzie dalej spotykają się osobiście, a teatrach, kinach, pubach i restauracjach, to, jeśli ktoś konta nie ma, ciężko jest mu utrzymać kontakt z resztą. Zwłaszcza, jeśli gdzieś wyjedzie. Idzie więc w odstawkę.

To bardzo istotny problem, ponieważ stosunki międzyludzkie stają się mniej głębokie, mniej wyraźne, co skutkuje ich nietrwałością. Dziś dominuje przelotność kontaktu. Mamy po ponad 500 znajomych, ale realny kontakt utrzymujemy z kilkudziesięcioma. Ciekawe, czy za kilka lat ograniczymy się jeszcze bardziej.

Comments are closed.