Uzależnienie

strona mobilnaSieć internetowa i strona mobilna, jak wszystko inne ? potrafi uzależnić. Dziś uzależnienie od Internetu jest uznane za oficjalną chorobę XXI wieku. Tak jak rak, jak uzależnienie od papierosów, alkoholu czy narkotyków.

Uzależnia Facebook, którego możliwości tak nas wciągają, ze sprawdzamy go kilkanaście razy dziennie. Uzależnia ans YouTube, bo możemy bez przerwy oglądać filmy. Sieć i strona mobilna umożliwia wszystko ? nawet zakupy przez Internet, bez wychodzenia z domu. Jeśli mamy dobrze (albo bardzo dobrze) płatną pracę, to możemy robić niemal wszystko bez wychodzenia z domu. Zakupy przywiezie nam ktoś inny. Towar większych gabarytów przyjdzie pocztą lub kurierem. Nowy sprzęt ? tak samo. Pizza i inne jedzenie ? również.

Kontakt z szefami i podwładnymi, ze znajomymi i rodziną, również coraz częściej utrzymywany jest właśnie przez portale społecznościowe. Rozrywka ? działa tak samo. Po co wychodzić na koncert, skoro jest transmisja lub podobne nagranie w sieci? Robimy się leniwi. Nawet sprzęt do ćwiczeń możemy trzymać w domu. Po co więc się ruszać?

Comments are closed.